Vitajte na mojom webe...

... som rád, že ste zablúdili až sem... za odmenu Vám ponúkam mžnosť pokecať si o fotografii, technike, vymeniť si  skúsenosti  a v neposlednom rade vzhliadnuť pár mojich fotografií...

... a je tu ešte GANEC, ktorý občas píše do fotoblogu svoje postrehy a proste si bloguje :-) 

 

Kto som?...

Jeden z davu... :-)

K fotografii som sa dostal v roku 2007, kedy som si kúpil prvú zrkadlovku.  Ako všetci, čo prešli z kompaktu na zrkadlo, som bol nadšený výsledkom fotografií aj keď som fotil na automat.  Postupne som sa v tom začal vŕtať a zistil, že sa okrem automatiky dá fotiť aj inak a že existuje clona, ISO a kopec iných vecí ktoré spolu súvisia a navzájom sa ovplyvňujú..

Odvtedy mi robí radosť fotenie ako aj diskusia o fotografii. Je to môj koníček a dá sa povedať, že som si za tie roky vypestoval tak trochu závislosť..

Tento portál som začal robiť 3.12.2011 a chcel by som, aby sa ľudia, ktorí sa tu zastavia, niečo dozvedeli (prípadne oprášili vedomosti) a diskutovali o fotografii a témach spojených s fotografiou. Nie som vševedúci.. sú to moje postrehy a nemusia byť správne.. tak to berte s rezervou.

Preto, ak budete niečo potrebovať, alebo budete niečo chcieť rozdiskutovať k článkom alebo témam, smelo napíšte, budem sa snažiť reagovať.

No.. a aby bolo medzi nami jasno prikladám jeden svoj autoportrét:

 

A kto je Ganec?

Tiež jeden z davu.. ale iný :-)

 

Moja technika:

Začal som systémom CANON a meniť ho už nebudem :-) .. môj prvý bol C 500D, kde som sa učil fotiť a chápať závislosť veličín clona, čas a ISO.. vycvakal som ho dosť rýchlo a pochopil som, čo chcem, a budem do budúcna potrebovať.. kúpil som teda C 60D a myslel si, že mi vydrží veľa rokov.. no zostalo pri dvoch.. mal som pár objektívov tretích strán, kde spoľahlivosť nebola najvyššia a preto som prešiel na objektívy od CANONU.. moja terajšia technika je:

Fotoaparát: Canon 6 D

Objekívy: Canon  24-105 L f4 USM

Canon  70-200 L f4 USM

Canon  50 f1,4

a pár maličkostí: statív, filtre, makrošošovka, externý blesk METZ 48, monopod..

 

Novinky

Začíname

04.12.2011 14:04
Je veľa ľudí, ktorí po vzhliadnutí fotografií skúsenejších fotografov hľadajú ...

Na začiatok

03.12.2011 17:07
Dnes - 3.12.2011 som začal robiť túto stránku.. dúfam že to bude mať význam a aspoň niekto si z...
<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18