Titulok: hmm Vložil: lt Dátum: 04.09.2012

No, robis jednu velku chybu .. fotoaparaty beries rovnako ako inu elektroniku, napr. notebooky. Ale to je velka chyba. Z nej potom plynu dalsie chybne uvahy.

K bodom ktore si napisal na blogu asi tolko:
1. rovnaký názor mám už roky a nie som nútený ho meniť: nemas rovnaky, pomaly ho menis, vidim to aj tu na blogu, postupne ako prestavas byt cvakalom a zacinas trosku do fotenia vidiet, tie nazory menis.
2. ešte sa nenašiel argument, ktorý by mi dokázal že nemám v princípe pravdu: takych sa uz naslo velmi vela, ovsem pokial si presvedceny , ze tvoj princip je spravny, tazko je ta o niecom presvedcit, to sa proste neda, na to musis prist casom sam /viz bod 1./
3. CSC už vyrábajú všetky firmy ktoré predtým robili zrkadlovky: to je uplne jedno, kto a ako ho vyraba, aj tak realne ziaden seriozny CSC fotak trio vyrobcov DSLR nerobi /co ale je mozno dost skoda/.Podstatna je ina vec .. dnesny DSLR fotak ma v sebe 2 mechanicke veci .. uzavierka a zrkadlo, a ani jedna vec nie je stale vyriesena tak, aby to bolo definitivne, stale su to len kompromisy. Az to bude technicky vyriesene, tak zrkadlam a uzavierkam konecne odzvoni.

Co sa tyka zaveru, len z mojho pohladu potvrdzuje fakt, ze stale mas zly postoj k fotografovaniu. Cielom fotenia je fotka, nie riesenie elektroniky .. samozrejme ale CSC v mnohom postaci /teraz nevravim o velkosti cipu/. Fotky ale vela napovedia o tom, kto foti, pretoze to nie je len subjektivne. Mnoho veci na fotke su objektivne zalezitosti, ktore sa daju posudit. Niektore dokonca velmi lahko.

Pridať nový príspevok