Titulok: Re:Jednoduche telo Vložil: DUDIS Dátum: 12.12.2011

súhlasím z výberom lacnejšej zrkadlovky a setového objektívu (ktorý som ja až na svetelnosť považoval za dostačujúci) a po čase dokúpenie toho objektívu, ktorý pokryje záujem fotenia..
Zaujalo ma.... ten, kto si kúpi 7D asi fotí šport (kvôli rýchlosti snímania) a tam najviac cvaká na kontinuálne snímanie.. mať pri tom za 1,5 roka 8000 snímkov znamená, že asi moc nefotíš šport ale bežné veci a nevyužívaš potenciál 7D na to, na čo je stavaná.. (možno súdim podľa seba, keď ja za jedno fotenie letoviek zvierat (kačky, vtáky, vážky, včely....) vycvakám aj 500 záberov - jeden let 6 fotiek :) )..
máš niekde galériu.. rád by som nakukol..
a druhá vec - správne exponovať je super a viem že pri starších foťákoch na film to bola nutnosť.. fotíš teda na manuál a kontroluješ expozíciu na histograme alebo ako?!? (to si viem predstaviť pri statických scénach, kde sa nemenia podmienky).. ja fotím 95% na priorite clony a podľa podmienok už za tie roky kompenzujem podľa podmienok expozíciu ale niekedy sa netrafím a musím záber opakovať.. tomu sa chcem vyhnúť.. ak máš spoľahlivejší spôsob, bol by som ti zaviazaný, ak by si prezradil.. Som len nadšenec fotografie a veľa vecí ešte neviem.. a preto je aj tento blog.. niečo dať a niečo sa dozvedieť..
moje pokusy mám aj na DA - hľadaj DUDISKO

Pridať nový príspevok