Titulok: Názor Vložil: Dudis Dátum: 11.12.2011

po prečítaní som v rozpakoch.. nadá sa porovnávať v reále všetko.. po tých dvoch rokoch a po zakúpení IPS monitoru som zistil, že úprava fotky je oveľa dôležitejšie ako sa zdá.. záber na celiny (prvý záber na porovnanie) som robil ja, asi dosť dávno a viem, že som nie najlepšie nastavil foťák, zleo ostril a dlho zle robil postproces a verím, že teraz by fotka vyzerala úplne inak..

prečo som to písal.. aj ten zhadzovaný setový objektív je dobrý a veľa vecí, čo bolo spomenuté je záver zo zle spravovanej fotografie, kde som ešte nevedel nič o tom, ako a kde treba zaostriť, aby bol záber celoostrý.,. inak včera som bol na kapustnici a fotil celý večer v slabom osvetlení aj na vysoké ISO (6400) a fotka teraz vyzerá ako ISO 200.. je to o tom istom ako sa dá zvládnuť iso tak i ostrosť a fotka ako taká..

na záver.. ja by som teraz doporučil lacnú zrkadlovku, primeraný objektív a hlavne sa naučiť, ako sa s náčiním správne robí a vedieť nastaviť správne hodnoty (aj tie v menu) pred fotením a v postprocese nepreháňať s úpravami (čo je väčšinou zhoršenie kvality) a vidieť zmeny, ktoré sa vykonajú pri posunutí šupátka.. teda kvalitný displej..
videl som veľa záberov napr. z canonu 350D, ktoré boli skvelé neskutočné a nikdy by som nepovedal, že je to z takého "historického" foťáčika..
teda nie technika robí dobrý záber.. ale 1. svetlo, 2. vedomosti pretavené do praxe (či už o svojej technike, kompozíci,..) 3. šťastie (ale to praje pripraveným) ..
vyššie rady techniky sa kupujú, keď človek potrebuje niečo špeciálne.. napr fotiť šport, kde je vysoká požiadavka na ráchlosť, presný autofokus, rýchlosť snímania, zvládať vysoké ISO na podporu rýchlosti a p. ..
teda myslím si, že začať s lacnejšou zrkadlovkou (objektívom) a po jej zvládnutí (keď viem čo chcem fotiť a čo budem potrebovať) a po pochopení všetkých súvislostí fotenia a práce s fotkou až potom ďalej riešiť prípadný upgrade..

Pridať nový príspevok